Kiedy można latać w tandemie na motoparalotni.

Zapraszamy do rezerwacji.

Latanie jest ściśle uzależnione od warunków atmosferycznych.

Sprzyjające warunki to bezwietrzna pogoda lub wiatr o niskiej sile oraz brak opadów i innych zagrożeń.

Przyczyny odwołania lotów:

  • wiatr o zbyt dużej sile lub podmuchy wiatru
  • opady deszczu, śniegu lub gradu
  • zbyt niska widzialność
  • mgły nad ziemią ograniczające widoczność
  • występowanie chmur burzowych w zasięgu możliwego wpływu na lot
  • prognozy pogody wskazujące na możliwość wystąpienia jednego z powyższych zagrożeń

Aby wykonać loty potrzebujemy wystąpienia pogody przez cały zaplanowany czas. Zdarzają się sytuację, w których siła wiatru spada przed zachodem słońca i przez krótki czas można wykonywać loty, ale do lotów z pasażerami czas ten jest zbyt krótki, aby móc z dużym prawdopodobieństwem przewidzieć, że warunki pozwolą na latania w tandemie. Należy również mieć świadomość, że do lotów tandemowych warunki muszą być zdecydowanie łagodniejsze niż do lotów solo. Wynika to zarówno z technicznych warunków lotów dwuosobowych, jak i tego, że wykonując loty widokowe unikamy sytuacji niebezpiecznych.

Zapisując się na lot należy mieć świadomość, że pilot, który czuwa nad wszystkim podejmie prawidłową decyzję i nie zdecyduje się wykonać lotów w zbyt trudnych warunkach.

Innym powodem odwołania lotów jest zajęcie przestrzeni powietrznej. Latamy bardzo blisko największego lotniska w Polsce. Zdarzają się sytuację, w których strefy powietrzne, w których latamy zostają zajęte przez innych użytkowników, takich jak armia czy lotnictwo komunikacyjne. Bywają również przypadki zakazu lotów wokół Warszawy związane z ważnymi imprezami sportowymi lub politycznymi, jak np. przyjazd ważnych polityków czy konferencje międzynarodowe (np. szczyt Nato, Euro 2012).

Staramy się przewidzieć większość sytuacji, w których nie da się wykonać lotu i zapewnić bezpieczeństwo naszym klientom.

Latanie w tandemie czasem wymaga cierpliwości, ale w zamian przeżyją Państwo najwspanialszą przygodę.