Polini

Polini
Polini to obecne największy producent silników w branży paralotniowej. Produkcja sprzętu przeznaczonego dla lotnictwa jest stosunkowo nową gałęzią firmy założenej wktótce po II wojnie światowej przez Battista Polini. Na był to mały warsztat zajmujący się produkcją …rowerów. W tamtym czasie we Włoszech był to najpopularniejszy środek transportu. Wkrótce profil działalności uległ zmianie i Polini stało się światowym liderem w projektowaniu i produkcji części tuningowych do skuterów i Maxi skuterów.

Na początku lat 90-tych Polini rozpoczęło produkcje miniaturowych motocykli, prawdziwych miniatur motocykli z cyklu Grand Prix. Motorki były zaawansowane technicznie i mogły się poszczyścić znaną do dziś cechą:

MADE IN ITALY
Wielu młodych kierowców zaczynało właśnie od motorów Polini, w tym przyszły mistrz – Valentino Rossi. W 1997 roku Polini rozpoczęło produkcję niewielkich motocykli krosowych napędzanych silnikami 2-suwowymi, na których pierwsze kroki stawiali przyszli mistrzowie MXGP i MX2.

W 2009 roku firma rozpoczęła produkcję silników do motoparalotni – Polini Thor. Od tego czasu stała się najbardziej wszechstronnym producentem jednostek w tej branży. W swojej ofercie posiada pełną gamę – od 80 cm3 do 250 cm3. W ciągu kilku lat produkty zdominowały rynek odnosząc spektakularne sukcesy zarówno w wyczynowym sporcie, jak i sprzedaży.

Dostępne silniki:
Polini Thor 80, 130, 190, 200 i 250.

Niewątpliwie największy sukces odniósł Thor 250, który zrewolucjonizował latanie na dwóch płaszczyznach. 250-ka stała się najpopularniejszą jednostką do latania w tandemie. 36KM w połączeniu z niską masą umożliwiło tysiącom pilotów na całym świecie dzielenie się swoją pasją z innymi. Ten lekki i mocny silnik pozwala na zbudowanie lekkiego wózka wystarczającego do latania dwóch osób po 100kg każda lub nawet więcej.

Silniki Polini zdominowały zawody motoparalotniowe. W 2003 roku piloci latający na silnikach Polini Thor 250 zdobyli pierwsze złote medale Slalomowych Mistrzostw Świata w Aspres Sur Buech. Jednym z nich był Marcin Krakowiak w klasie PL1 zdobywając tytuł Slalomowego Mistrza Świata latając na wózku Paraelement Spyder.

Firma Polini cały czas rozwija swoje produkty, więc na pewno będziemy mieli jeszcze możliwość zaprezentowania kolejnych napędów wyposażonych w jednostki tej firmy. Nasza firma produkuje całą gamę napędów i wózków wykorzystujące te wspaniałe silniki.

Polini
11 186 11 291 
Polini
12 988 14 419 
Polini
13 253 14 999 
Polini
11 971 12 127